topp

 

تحلیل تکنیکال شرکت گسترش و تجارت ایرانیان

چهارشنبه, 21 بهمن 1394 ساعت 12:09 نوشته شده توسط 

برای مشاهده تحلیل تکنیکال ادامه مطلب را دنبال کنید

 

در شکل زیر نمودار شمعی ماهانه ( بلند مدت ) سهم به تصویر کشیده شده است ، تشکیل الگوی برج کف در نمودار بلند مدت انتظار صعود سهم در ماه های آتی را تقویت می کند :

tejar m

 

 

در شکل زیر نمودار هفتگی (میان مدت ) این سهم به تصویر کشیده شده است :

 قیمت بالای محدوده مقاومت قبلی در محدوده 100 تثبیت شده است ، میانگین های متحرک به ترتیب یکدیگر را به سمت بالا قطع کرده اند و عملا سیگنال خرید را در میان مدت صادر کرده ، اسیلاتور MACD نیز سیگنال خرید را صادر کرده است و شاخص معدل اندازه حرکت ADX مسیر صعودی را تایید می کند

 

tejar w

 

 

 

در شکل بعد نمودار روزانه ( کوتاه مدت )سهم به تصویر کشیده است :

 سهم در موج سوم صعودی خود قرار دارد و همانطور که در شکل مشاهده می کنید در حال تکمیل الگوی مثلث متقارن می باشد ، در صورت تایید الگوی مثلث و شکست ضلع بالایی آن در محدوده 116 ، احتمال رسیدن قیمت به اولین هدف خود در محدوده 150 تومان که در شکل با نوارافقی آبی صورتی مشخص گردیده ، وجود دارد

 

 

tj 1

 

در شکل بعدی نیز نمودار کاگی روزانه مورد بررسی قرار گرفته است ، سهم با بوجود اوردن خط ضخیم و شکست چند سطحی وارد فضای جدیدی شده است ، قرار گرفتن دره جدید بالای دره قبلی و قله جدید بالای قله قبلی نیز شروع فضای جدید صعودی را تایید می کند

tj 4

 

سطوح مقاومت احتمالی به ترتیب اولویت : سطح اول ( محدوده 135 تا 140 ) ، سطح دوم ( محدوده 155 تا 165 ) ، سطح سوم 240

سطوح حمایت احتمالی به ترتیب اولویت : سطح اول 108 سطح دوم 105 سطح سوم 100

جمع بندی و سناریو احتمالی آینده : با توجه به داده های کنونی در صورت عبور موفقیت آمیز سهم از محدوده 116 تومان احتمال صعود سهم تا محدوده 155تومان در میان مدت وجود دارد و درصورت عبور موفقیت آمیز سهم از محدوده 165 نیز پتانسیل صعود تا سطح 240 در بلند مدت وجود دارد .

 

 

بازدید 4859 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 بهمن 1394 ساعت 12:54

افشای ریسک

معامله در بازارهای سرمایه شامل بازارهای سهام، قراردادهای آتی و مشتقات مالی‌همواره با ریسک بالایی همراه بوده و لزوما برای همه سرمایه گذاران مناسب نمی باشد. به ویژه معاملات قراردادهای آتی به علت استفاده از اهرم معاملاتی می تواند منجر به از دست رفتن کل سرمایه و یا بخشی از آن شود. لذا توصیه می شود معامله گران با آگاهی کامل از ریسک سیستماتیک و غیر سیستماتیک موجود در بازار و بر پایه دانش و تخصص خود نسبت به سرمایه گذاری در بازارهای سرمایه اقدام کنند. 

سرمایه گذاران باید قبل از انجام معامله در بازارهای مالی اهداف سرمایه گذاری،‌ میل به ریسک پذیری و میزان تجربه خود را بررسی کرده و ضمن آگاهی و پذیرش ریسک های معاملات، صرفا سرمایه ای را در بازارهای مالی سرمایه گذاری کنند که جنبه حیاتی و ضروری برای ایشان نداشته باشد.

تحلیل های ارائه شده ضرورتا دقیق و صحیح نبوده و با توجه به ماهیت کلی بازار هیچ زمانی نمی توان صحت و درستی چنین تحلیل هایی را تضمین کرد. همچنین این تحلیل ها با توجه به تغییر شرایط بازار در معرض تغییر قرار دارند. نتایج موفقیت آمیز تحلیل ها در گذشته لزوما به معنی نتایج موفقیت آمیز در آینده نمی باشد. 

سلب مسئولیت

این جانب علی رضا مهدی پور فعالیت و سرمایه گذاری در بازارهای مالی و همچنین خرید و فروش سهام، قرارداد آتی،‌ Gold و دیگر محصولات مالی را به هیچ کس توصیه یا پیشنهاد نمی کنم. این جانب بنا به ضرورت ها و استانداردهای حرفه ای تعریف شده در بازارهای مالی از توصیه خرید و فروش سهام خاص یا سایر محصولات مالی معذور می باشم. تحلیل هایی که بر روی سایت قرار می گیرند، صرفا نظر شخصی اینجانب بوده و غیر تعهد آور محسوب می شود.

علی رضا مهدی پور تضمین نمی کند که تحلیل های ارائه شده دقیق بوده و بدیهی است مسئولیت معامله با تحلیل ها صرفا بر عهده خود شخص بوده و اینجانب از هر گونه برداشت و تصمیم گیری و یا انجام معاملات سرمایه گذاران بر اساس تحلیل های این سایت که منجر به ضررهای مستقیم یا غیر مستقیم گردد، سلب مسئولیت می نمایم. تحلیل های ارائه شده توسط این جانب به هیچ عنوان مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه جهت انجام معاملات تلقی نمی گردد.