topp

 

تحلیل تکنیکال سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی

جمعه, 30 مرداد 1394 ساعت 16:43 نوشته شده توسط 

در شکل زیر نمودار هفتگی سهم به تصویر کشیده شده است ، با نگاه میان مدت سهم کماکان تحت کانال نزولی ولی از نظر تئوری های تصادفی وضعیت صعودی ارزیابی شده و برتری خریداران به فروشندگان طبق تئوری داوبا شروع روند صعودی به تصویر کشیده شده است 

 

sa 1

 

در شکل بعدی نمودار روزانه سهم به تصویر کشیده شده است ، با نگاه کوتاه مدت سهم در موج سوم صعودی و تحت کانال رگرسیون صعودی قرار دارد ، اسیلاتور استوکاستیک سیگنال صعودی راصادر کرده است ولی قیمت با سطح مقاومت موب روبرو می باشد و از نظر تئوری های تصادفی سهم در حالت تصادفی قرار دارد             

 

 

 

sa 2

 

 

سطوح حمایت و مقاومت اصلی :

سطوح مقاومت به ترتیب اولویت : محدوده  ( 300 تا  311 ) -   340  

سطوح حمایت به ترتیب اولویت :  محدوده ( 257 تا  264 )  -   238   

نتیجه گیری : با توجه به داده های کنونی سهم در حالت صعودی قرار دارد ولی با اولین محدوده مقاومت روبرو گشته است بنابراین در کوتاه مدت در وضعیت رنج  در بازه حمایتی  260 تا سطح مقاومتی  300 در نوسان خواهد بود ، درصورت شکسته شدن سطح حمایت ، حمایت بعدی  240 و در صورت شکسته شدن سطح مقاومت ، مقاومت بعدی  340 خواهد بود 

 

 

بازدید 5026 بار آخرین ویرایش در شنبه, 14 شهریور 1394 ساعت 10:47

افشای ریسک

معامله در بازارهای سرمایه شامل بازارهای سهام، قراردادهای آتی و مشتقات مالی‌همواره با ریسک بالایی همراه بوده و لزوما برای همه سرمایه گذاران مناسب نمی باشد. به ویژه معاملات قراردادهای آتی به علت استفاده از اهرم معاملاتی می تواند منجر به از دست رفتن کل سرمایه و یا بخشی از آن شود. لذا توصیه می شود معامله گران با آگاهی کامل از ریسک سیستماتیک و غیر سیستماتیک موجود در بازار و بر پایه دانش و تخصص خود نسبت به سرمایه گذاری در بازارهای سرمایه اقدام کنند. 

سرمایه گذاران باید قبل از انجام معامله در بازارهای مالی اهداف سرمایه گذاری،‌ میل به ریسک پذیری و میزان تجربه خود را بررسی کرده و ضمن آگاهی و پذیرش ریسک های معاملات، صرفا سرمایه ای را در بازارهای مالی سرمایه گذاری کنند که جنبه حیاتی و ضروری برای ایشان نداشته باشد.

تحلیل های ارائه شده ضرورتا دقیق و صحیح نبوده و با توجه به ماهیت کلی بازار هیچ زمانی نمی توان صحت و درستی چنین تحلیل هایی را تضمین کرد. همچنین این تحلیل ها با توجه به تغییر شرایط بازار در معرض تغییر قرار دارند. نتایج موفقیت آمیز تحلیل ها در گذشته لزوما به معنی نتایج موفقیت آمیز در آینده نمی باشد. 

سلب مسئولیت

این جانب علی رضا مهدی پور فعالیت و سرمایه گذاری در بازارهای مالی و همچنین خرید و فروش سهام، قرارداد آتی،‌ Gold و دیگر محصولات مالی را به هیچ کس توصیه یا پیشنهاد نمی کنم. این جانب بنا به ضرورت ها و استانداردهای حرفه ای تعریف شده در بازارهای مالی از توصیه خرید و فروش سهام خاص یا سایر محصولات مالی معذور می باشم. تحلیل هایی که بر روی سایت قرار می گیرند، صرفا نظر شخصی اینجانب بوده و غیر تعهد آور محسوب می شود.

علی رضا مهدی پور تضمین نمی کند که تحلیل های ارائه شده دقیق بوده و بدیهی است مسئولیت معامله با تحلیل ها صرفا بر عهده خود شخص بوده و اینجانب از هر گونه برداشت و تصمیم گیری و یا انجام معاملات سرمایه گذاران بر اساس تحلیل های این سایت که منجر به ضررهای مستقیم یا غیر مستقیم گردد، سلب مسئولیت می نمایم. تحلیل های ارائه شده توسط این جانب به هیچ عنوان مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه جهت انجام معاملات تلقی نمی گردد.